приказна

Пронајдени се 26 резултати на тема „приказна“
Фудбал

Неверојатна приказна: Oд фудбал на улица, до први голови во Катар, родени во ист град, имаат исти имиња, играат за различни репрезентации на Мундијалот (ФОТО)

Мохамед Салису е 23 годишен фудбалер на Саутемптон, репрезентативец на Гана. За оваа селекција дебитирал оваа година и има само пет мечеви...
Фудбал

Кристијано Роналдо му ја должи кариерата на овој човек: Никогаш не го заборави пријателот поради кој успеа во фудбалот

Приказната која во една прилика ја раскажа светски познатиот фудбалер Кристијано Роналдо го воодушеви цел свет. „Морам да му се заблагодарам...