претрес

Пронајдени се 19 резултати на тема „претрес“
Вести

Трпевски: Ме приведоа за да ме заплашат, никакви закани и притисоци нема да го сменат моето мислење за предавничкиот договор

Браќа и сестри притисоците на власта против нас кои сме противници на предавничкиот договор за промена на името не престануваат! Завчера...
Вести

Јакимовски: На оваа власт и требаат виновници за нејзините неуспешни политики, судот изготвил решение за мое спроведување

Финансиската полиција веќе три месеци ги третира вработените од Општина Карпош, особено оние кои се во Секторот за јавни набавки и Комисијата...
Вести

Финансиска полиција во домот на Јакимовски: Уште една политичка хајка за прикривање на владини скандали и притисок пред референдумот

Финансиската полиција попладнево врши претрес во домот на поранешниот градоначалник на општина Карпош Стевчо Јакимовски во Скопје. Од...