претрес

Пронајдени се 47 резултати на тема „претрес“
Хроника

Албански државјанин им понудил 400 денари на македонски полицајци да не извршат претрес во неговиот автомобил, а тогаш тие го нашле ОВА!

Основното јавно обвинителство Прилеп донесе Наредба за спроведување истражна постапка против 40-годишен државјанин на Република Албанија,...
Хроника

Пронајдена дрога при претрес во дом на 36. годишен струмичанец: Но тоа не е сè – ќе останете шокирани кога ќе разберете што затекнале!

Денеска (09.06.2021) во с.Василево, струмичко, полициски службеници од СВР Струмица го лишиле од слобода Т.М.(36) од с.Василево. При претрес во...