премиер

Пронајдени се 96 резултати на тема „премиер“
Вести

Ковачки: Бараме оставка и утврдување на деловната способност на Ковачевски, со тоа ќе се утврди дали лажел или е навистина трајно неспособен

Македонија ја води трајно неспособен премиер или премиер кој лажел и приложил документ за да ја избегне законската обврска за служење...
Македонија

Премиерот на Перу по четири дена поднесе оставка поради обвинувањата дека ги претепал сопругата и ќерката

Перуанскиот премиер Хектор Валер синоќа објави дека ја напушта функцијата само четири дена откако беше назначен, по обвинувањата дека...