предвремени избори

Пронајдени се 28 резултати на тема „предвремени избори“
Вести

Мицкоски: Ако Заев е сигурен дека СДСМ е водечка партија во земјата нелогично е да не сака предвремени избори

Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ во своето интервју за порталот НетПрес зборуваше за тоа како ја оценува оценува состојбата...
Вести

Николски: Потребни се брзи предвремени избори за да се одлепиме од група со Албанија, и во 2020 да започнат преговори со ЕУ

Точно е дека авторот на текстот во италијанскиот весник Ла Верита рече дека еден ден ќе објави уште докази за проблеми и афери и тоа...
Вести

Одложувањето и пролонгирањето на предвремени избори од страна на СДСМ е уште еден доказ дека партијата се плаши од соочување со граѓаните

Одложувањето и пролонгирањето на роковите за донесување на одлука за предвремени парламентарни избори од петок во недела од страна...
Вести

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ ги претвори улиците низ градовите во бојно поле, криминалци се препукуваат, а граѓаните се жртви

Зоран Заев да не бега од соочување со народот и да излезе на предвремени парламентарни избори заедно со претседателските, порачуваат...