правила

Пронајдени се 36 резултати на тема „правила“
Љубов и секс

Брачен пар изненадил многумина со своите правила во бракот – не смеат да имаат пријатели од спротивниот пол…

Една жена на ТикТок се соочила со лавина коментари и критики oткако објавила видео во кое ги објаснува правилата на својот брак. Младата...
Вести

ИМАЈТЕ ГО ОВА НА УМ АКО ПАТУВАТЕ ВО ГРЦИЈА: Се менуваат правилата за внатрешноста во земјата, за влез остануваат исти

Актуелните мерки и правила за патување во Грција, односно задолжителниот европски сертификати за Ковид-19, поврзан со вакцинација, прележана...
Регион

ГРЦИЈА: Од денес се отвораат затворените делови на рестораните и кафулињата, но не може секој да ги посетува – ова се новите правила

Внатрешните делови на кафулињата, рестораните, ноќните клубови, како и кината и театрите во Грција, од денеска почнуваат со работа, но...