пратеници

Пронајдени се 137 резултати на тема „пратеници“
Вести

Продолжуваат средбите на пратениците на ВМРО-ДПМНЕ со граѓаните: Ќе понудиме решение за секој проблем на граѓаните, додека СДСМ ги потценува, ние ги почитуваме

Пратениците од ВМРО-ДПМНЕ Дајанчо Ефтимов, Бране Петрушевски и Даниела Христова денес остварија средба со граѓаните, каде што беше...
Регион

Пратениците на ДПС го напуштија приемот по повод Денот на независноста на Црна Гора поради срамниот говор на премиерот Кривокапиќ

Пратениците на Демократската партија на социјалистите на Црна Гора синоќа го напуштија приемот по повод Денот на независноста на Црна...
Вести

Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ на средби со граѓаните: Незадоволството е видливо, промените доаѓаат, а со тоа и создавање поквалитетен живот за сите граѓани

Акцијата „Пратениците со народот“ во организација на ВМРО-ДПМНЕ продолжува и денеска. Пратеникот Иван Јорданов оствари средба со...
Вести

Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ на средби со граѓани во акцијата „Пратениците со народот“ – граѓаните разочарани од власта, живеат тешко, бараат промени

Во текот на денешниот ден пратениците на ВМРО-ДПМНЕ ги продолжија посетите низ населените места низ Македонија во рамки на акцијата...
Вести

ФОТО: Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ заедно со народот- граѓаните крајно незадоволни од лошото менаџирање на власта и националните понижувања

Во рамки на агендата на ВМРО-ДПМНЕ предвидена за претстојниот период насловена како “Пратениците со народот”, пратениците од...
Вести

Во рамки на акцијата на ВМРО-ДПМНЕ „Пратениците со народот“ остварени посети на десетина населени места низ Македонија

Во рамки на акцијата на ВМРО-ДПМНЕ предвидена за претстојниот период насловена како „Пратениците со народот”, пратеничката Дафина...
Вести

Џафери и заби нож на демократијата: На пратениците од ВМРО-ДПМНЕ не им е дозволено право на збор за интерпелацијата на Спасовски

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ ја напушти денешната седница за интереплација на министерот Оливер Спасовски, и нема да присуствува...
Вести

Власта го загрозува јавното здравје: СДСМ со носењето на заразените пратеници со корона во Собранието прави кривично дело

Власта предводена од СДСМ, свесного загрозува јавното здравје, а пратениците од истата заразенисо коронавирус крсат изолација и прават...