поранешен сопруг

Пронајдени се 10 резултати на тема „поранешен сопруг“
Познати

Дара зад себе има два разводи – едниот поранешен е проблематичен и лежел во затвор, другиот е бизнисмен – изгледот им е потполно спротивен

Фолк пејачката Дара Бубамара зад себе има два брака. Првиот е со бизнисменот и поранешен осуденик Лазар Дугалиќ Лаки, а вториот е со...
Познати

СКАНДАЛ НА СВАДБАТА НА БРИТНИ СПАРС: Поранешниот сопруг упаднал на церемонијата и снимал во исто време видео во живо на Инстаграм, реагирала и полицијата (ФОТО+ВИДЕО)

Поранешниот сопруг на Бритни Спирс, Џејсон Александер, со кој таа беше во брак само 55 часа, по што беше поништен, со својот упад се обиде...
Познати

ПО 17 ГОДИНИ ИСПЛИВА ГОЛЕМАТА ТАЈНА НА ВИДЕЛИНА – сестрата на нејзиниот прв сопруг Кариќ реши да проговори за Карлеуша

Пејачката Јелена Карлеуша често е на мета на медиумите заедно со својот сопруг Душко Тошиќ, а за нивниот развод се пишува речиси со денови. Меѓутоа...
Познати

Поранешниот сопруг на Снежана Савиќ доби близнаци во својата 76-та година! По разводот се оженил со 30 години помлада актерка

Прославената актерка и пејачка Снежана Савиќ има ќерка Анита со режисерот и сценарист Драгослав Лазиќ. Двајцата беа во брак и по неколку...
Познати

Поранешниот сопруг се закануваше дека ќе ме убие мене и себеси – потресна исповед на пејачката: „Ме фати за врат и ме турна“

Пејачката Лепа Лукиќ во шокантно признание откри дека сè уште го носи презимето на нејзиниот прв сопруг кој ја прогонувал по разводот. Таа...
Познати

Чекаше една година за да дојде истиот месец: Се ожени поранешниот сопруг на Меган Маркл неколку дена по раѓањето на кралското бебе

Првиот сопруг на Меган Маркл се ожени викендов, неколку денови по раѓањето на кралското бебе. Поранешната актерка, а сегашна војвотка...
Познати

Голите фотографии на Северина како од мајка родена го заобиколија регионот: Таа го обвини поранешниот сопруг, тој брутално и одговори!

Голи фотографии овие денови повторно кружат на социјалните мрежи, но и по медиумите, а поради сериозноста на овој проблем Северина го...