помош

Пронајдени се 121 резултати на тема „помош“
Вести

ПРВАТА ГРУПА ОД КОНВОЈОТ ПРИСТИГНА: Австрија испрати 136 лица и 40 возила да и помогнат на Македонија во борбата со пожарите

Во раните утрински часови пристигна првата група од конвојот на Австрија со Тимовите за заштита од пожари составена од 60 припадници...
Вести

Муцунски: Министерстовото за финансии не прифати ни еден од суштинските амандмани кои нашата пратеничка група ги поднесе

Сакам да ве информирам дека само што заврши комисиската расправа на Комисијата за финансирање и буџет поврзана со последниот односно...
Македонија

Пешевска со јавен повик до пратениците од СДСМ: Уште денеска да се собериме и да ги изгласаме законите за помош на граѓаните и економијата

Пратеничката од редовите на ВМРО-ДПМНЕ Жаклина Пешевска упати јавен повик до нејзините колеги, уште денеска во Собрнието сите заедно...