појас

Пронајдени се 4 резултати на тема „појас“
Вести

Причината за смртта на Дајана, нека ви биде поука на сите: Принцезата ќе беше жива ако го врзела појасот во автомобилот

Патологот кој вршел аутопсија на телото на принцезата Дајана вели дека таа би ја преживеала несреќата само ако појасот ѝ бил врзан,...