почит

Пронајдени се 7 резултати на тема „почит“
Вести

СРЦЕПАРАТЕЛНИ ФОТОГРАФИИ: Деца оставаат цвеќе пред Бакингемската палата – граѓаните му оддаваат почит на принцот Филип

Голем број обожаватели на британското кралско семејство се собраа пред Бакингемската палата да му оддадат последна почит на принцот...
Вести

ВМРО-ДПМНЕ: Владата должи објаснување какви обврски имале Заев и нејзините бројни потпретседатели што не можеле да оддадат достојна почит на херојот Гоце Делчев

Акт на непочитување и вистински скандал е што на свеченото положување на цвеќе пред споменикот на Гоце Делчев во Скопје не најде за...
Вести

Во Франција традиционалната воена парада ќе биде заменета со церемонија за оддавање почит на здравствените работници

По повод 14 јули – Националниот празник на Франција наместо традиционалната парада на Елисејските полиња ќе се одржи воена церемонија...