плоштад

Пронајдени се 10 резултати на тема „плоштад“
Вести

Власта се обидува да замачка очи со смешната казна: Момчето кое вчера влета на плоштадот претходно возел 234km/h, а бил и апсен за оружје

Возачот на автомобилот марка „бентли“ кој со поголема брзина вчера се движеше низ скопскиот плоштад, притоа загрозувајќи ја безбедноста...
Вести

Автомобил влета во група луѓе на плоштад во Берлин-едно од прегазените лица реанимирано, се нашло под автомобилот

Возач на патнички автомобил утринава повреди седум лица во Берлин, откако, без да запре, влетал во група луѓе на градски плоштад Харденбергплац,...
Вести

Американската амбасада ги советува своите државјани да не го посетуваат плоштадот и просторот пред Собранието утре и во недела

Американската амбасада им препорачува на своите државјани да не ги посетуваат просторот пред Собранието, во центарот на Скопје, во...