пијан возач

Пронајдени се 12 резултати на тема „пијан возач“
Вести

Карамбол во Германија: Пијан возач поминал на црвено, покосил 31 автомобил – повредени се неколку лица, некои од возилата се запалиле (ФОТО)

Пијан возач на камион во јужна Германија удрил со своето возило во паркирани автомобили откако го изигнорирал црвено светло. Од силината...
Хроника

Детали за трагедијата во Куманово во која едно лице загина: Возачот (70) со 1,41 промили алкохол ги покосил пешаците, ќе се прегледуваат камери

Основно јавно обвинителство Куманово поведе постапка за случена сообраќајна незгода на 28.07.2021 година, околу 13 часот, на бул.Трета Македонска...
Занимливости

Пијан возач се заби во бензинска пумпа, а потоа го направи најглупавиот можен потег кој скапо ќе го плати од страна на полицијата (ВИДЕО)

Луѓето во неочекуваните стресни ситуации најразлично реагираат, додека некој донесуваат паметни одлуки, други прават посебно глупави...
Познати

Откако го уапсија Раде Шербеџија во Америка возејќи пијан откри што се случило таа ноќ- полицијата бараше глупави потези од мене

Легендарниот актер Раде Шербеџија е уапсен во САД, откако бил фатен како вози во алкохолизирана состојба. Иако странските медиуми пренесоа...