петер сијарто

Пронајдени се 38 резултати на тема „петер сијарто“
Вести

Градоначалничката Арсовска оствари средба со министерот за надворешни работи и трговија на Унгарија Петер Сијарто

Градоначалничката на Град Скопје, Данела Арсовска, денеска оствари средба со министерот за надворешни работи и трговија на Унгарија,...
Вести

Мицкоски на средба со Орбан и Сијарто: Државата не смее да остане заробена во калкулирања и недостаток на реформи, а граѓаните заглавени поради таквата неспосбност

Денес (18 јануари, 2021 година) Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ проф. Д-р Христијан Мицкоски и потпретседателот  Александар Николоски во Будимпешта...