пештера

Пронајдени се 26 резултати на тема „пештера“
Вести

Испраќање на тајландскиот херој: Загина помагајќи им на заробените дечиња, последните пораки на татко му и сопругата го кршат срцето

Телото на тајландскиот нуркач кој загина на 6-ти јуни додека доставуваше кислород на дечињата на заробени во пештерата во Тајланд, ќе...
Вести

Еден од хероите: Ова дете имало важна улога во спасувањето- со една важна вештина им помогнало на своите другари (ВИДЕО)

Приказната за 12-те деца кои заедно со својот фудбалски тренер 18 дена беа заробени во пештера на Тајланд ја дозна целиот свет. Сега сите...