пензии

Пронајдени се 72 резултати на тема „пензии“
Вести

ВМРО-ДПМНЕ: Покачувањето на пензиите кое го нуди владата не покрива ниту еден ден во месецот, бараме пензиите да пораснат за 20%

Додека пензиите во Србија се зголемуваат за 170 евра, а во Словенија за 150 евра, владата администрирана од Ковачевски се фали со помош...
Вести

Мицкоски: СДСМ не ги зголемува пензиите, тие го враќаат моделот на ВМРО-ДПМНЕ кој го укинаа, ама украдените пари овие три ипол години нема да им ги вратат

Тоа што им го украдоа на пензионерите и за кое што зборувавме уште пред три години, се обидуваат сега да го санираат, претставувајќи...
Вести

Милошоски: Три ипол години власта им крати на пензионерите од пензиите, сега го враќа моделот на ВМРО-ДПМНЕ кој го укинаа, а парите кои им ги земаа на пензионерите нема да им ги врати

Од 2012 до 2018 пензиите имаа законски утврден раст според трошоците за живот(50%) и просечната плата(50%), анализира Антонијо Милошоски од...
Вести

Партијата на пензионери бара вклучување во отворениот дијалог за зголемување на пензиите кој го најави Владата

ПАРТИЈА НА ПЕНЗИОНЕРИ (ПП), која е иницијатор на бројни мерки за подобрување на стандардот на пензионерите, изразува заинтересираност...