Пехчево

Пронајдени се 38 резултати на тема „Пехчево“
Вести

Мицкоски: Тие ги имаат Спасовски и Рускоска, но на наша страна го имаме народот, а поткупот ако е болеста на оваа криминална власт, лекот е масовен одзив во недела

Сте сретнале ли некој кој последниве неколку месеци, а да не е Вице, малите Зоранчиња градоначалничиња, Љупчо Путерот и блиските до нив...
Вести

УЖАСНА ТРАГЕДИЈА ЕДЕН ДЕН ПРЕД НЕГОВИОТ РОДЕНДЕН: Почина пожарникар од Словенија кој учествуваше во гаснењето на пожарите во Пехчево

Во сообраќајна несреќа почина младиот пожарникар од Словенија, Жан Кофол. Тој беше еден од доброволците кои пристигнаа во Пехчево летово,...
Вести

По повеќедневниот пекол со огнот, австриските пожарникари прославија со алкохол и музика во центарот на Пехчево (ВИДЕО)

Повеќе од стотина австриски пожарникари кои по повеќедневна борба го изгаснаа пожарот во околината на Пехчево може на крајот да си...