парламент

Пронајдени се 52 резултати на тема „парламент“
Регион

Драма во албанскиот парламент: Избран нов претседател – опозицијата кинеше гласачки ливчиња, Рама ги собираше (ФОТО)

На продолжението на првата седница на албанскиот парламент, доцна попладнево беа верификувани мандати на 140-те пратеници, меѓу нив и...
Вести

Директна закана од малите партии до Заев: Доколку се одвоиме од коалицијата и не гласаме за одлуките и законите во парламентот тој не може да функционира

Помалите политички партии овој пат цврсто се решени да ги истуркаат измените на Изборниот законик за промена на изборниот модел од...