папа

Пронајдени се 23 резултати на тема „папа“
Вести

Папата импресиониран од оваа македонска личност- штом заминал од Скопје во авионот веднаш му се заблагодари јавно на овој човек

Во Македонија има верска почит…се зборовите на македонскиот претседател Ѓорге Иванов од кои Папата Франциск бил импресиониран на...
Вести

Одложени над 1.700 прегледи на скопските клиники, зголемен број на интервенции во „8 септември“ и старата градска болница

На скопските клиники денес се пропуштаа само возила на Итна медицинска помош, поради безбедносните протоколи за време на посетата на...
Занимливости

Момче ги освои сите симпатии: Се качи на подиумот, се доближи до папата, а потоа мајката ја откри тажната вистина за него (ВИДЕО)

Немо момче кое за време на церемонијата во Ватикан и избега на својата мајка од раце и трчаше пред папата и бискупот Џорџ Гансвеина успеа...