пајак

Пронајдени се 21 резултати на тема „пајак“
Живот и стил

Девојче искасано од опасен пајак, а докторите ја вратиле дома: Раната станала ужасна, а потоа почнал стравот (ФОТО)

Мајка на девојче од Англија почнала на паничи кога утрото на раката на ќерката здогледала огромна дупка. Џејми Андерсон (41) од Есекс...
Вести

Полициски извештај за вчерашниот ден: Девет сообраќајки, едно лице тешко повредено, голем број казни и возила подигнати од пајак

На подрачјето на Град Скопје вчера се случиле девет сообраќајни незгоди, во кои едно лице е тешко повредено, а петмина полесно. Во три...
Занимливости

Tелото му е колку дланка и прави огромна бука: Момче здогледало џиновски пајак кој се обидува да влезе кај него во дневна (ФОТО)

Поголемиот број од луѓето има страв од пајаци, па дури и оние најмалите. Меѓутоа прашање е како би реагирале доколку пред очи ви се појави...
Вести

СКАНДАЛ: Пајакот врати возило по интервенција на функционер на власта на СДСМ и ДУИ, народот плаќа за 82 кренати возила

Се уште не е заборавен случајот со полицајката која „сама се удрила“ од Пајакот кога го подигнал автомобилот на функционерот на ДУИ...