пациенти

Пронајдени се 215 резултати на тема „пациенти“
Вести

На инфективните одделенија во Македонија вкупно се лекуваат 760 пациенти – проверете колку хоспитализирани има во вашиот град

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во болниците низ земјава е пријавено дека се лекуваат вкупно 436 пациенти позитивни и суспектни...
Вести

На инфективните одделенија низ Македонија се лекуваат вкупно 466 пациенти – проверете колку хоспитализирани има вашиот град

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во болниците низ земјава е пријавено дека се лекуваат вкупно 466 пациенти позитивни и суспектни...
Живот и стил

И покрај негативниот ПЦР-тест, некои пациенти имаат клинички знаци на инфекција од коронавирус во белите дробови

Беше докажано дека белите дробови се едни од најзагрозените органи кај пациенти кои страдаат од Ковид-19, а еден од најсигурните начини...
Скопје

За 24 часа во Скопје хоспитализирани 53 нови пациенти – близу 600 лица се лекуваат, еве каква е состојбата во ковид центрите во главниот град

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје се хоспитализирани 53 нови пациенти поради компликации од корона вирусот. Вкупно 566...
Вести

Во овој град се хоспитализирани над 100 пациенти – проверете каква е состојбата на инфективните одделенија во земјава

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во болниците низ земјава е пријавено дека се лекуваат вкупно 798 пациенти позитивни и суспектни...
Вести

БРОЈКАТА СЕПАК НЕ СТИВНУВА – над 1700 хоспитализирани пациенти ширум земјава, еве каква е состојбата во ковид центрите во Македонија

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во болниците низ земјава е пријавено дека се лекуваат вкупно 1708 пациенти позитивни и суспектни...
Вести

Панова: Предложивме сите кои не можат да бидат примени во државна, да се лечат во приватна болница по цени исто како и во државното здравство

Неспособноста на Филипче и Заев резултираше со над 144.000 заразени и над 4.300 починати. Голем дел од нив не можеа на време да се тестираат,...
Вести

Во земјава се лекуваат близу 1800 пациенти – еве колку нови позитивни лица имаат инфективните одделенија во Македонија

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во болниците низ земјава е пријавено дека се лекуваат вкупно 1059 пациенти позитивни и суспектни...