пациент

Пронајдени се 58 резултати на тема „пациент“
Вести

Онколошки пациенти без терапија – Сведоштво за хаосот на Радиологија: Со месеци чекав резултати за на крај да ми кажат дека не ја снимале мајка ми

Жена од Кочани која е онколошки пациент, речиси четири месеци е без потребната терапија поради хаосот кој се случува на Институтот за...
Вести

Заразени пациенти со Коронавирусот сведочат за сместувањето на Инфективната клиника: Храната не е соодветна ниту за животните (ФОТО)

Хорор детали раскажуваат пациенти кои лежат на Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби во комплексот клиники „Мајка Тереза“...
Вести

Сведоштво на пациент: Луѓе умираа во ковид центрите затоа што немаа никаква техничка поддршка, сега нема термини за прегледи – Филипче треба да седне на обвинителна клупа

Пациент кој пред извесно време бил хоспитализиран во Ковид-центар на една од скопските клиники раскажува за неговото искуство и условите...
Вести

Болниците се полнат со Ковид-пациенти, многумина зависни од постојана кислородна поддршка-Активни 21.630 случаи, починаа 3940 пациенти

Со порастот на нови позитивни на коронавирусот во изминатите денови, се зголемува и бројот на хоспитализирани луѓе кои имаат потешки...