овци

Пронајдени се 17 резултати на тема „овци“
Вести

Одгледувачите на овци незадоволни, Николовски им ја намали субвенцијата од 1300 на 1000 денари за основна мерка одгледување на овца

Одгледувачите на овци незадоволни се од одлуката на министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Љупчо Николовски за намалување...
Скопје

Игралиште или пасиште во Аеродром: Деца си играат, а до нив пасат овци – Марин како изреката „Село гори, баба се чешла“(ФОТО)

На игралиштето кај паркот со авиончето во општина Аеродром денес бевме сведоци на несекојдневна глетка. Цело стадо овци, среде оваа...