овчар

Пронајдени се 8 резултати на тема „овчар“
Вести

ВМРО-ДПМНЕ: Заев лета хеликоптер, Николовски путерот се одмора во Дубаи, а за овчарот од кратовско, кој загуби живот немаше ниту болничко возило

Заев лета хеликоптер, Николовски путерот се одмора во Дубаи, а за Златко Божиновски, овчарот, кој загуби живот немаше ниту болничко возило....
Вести

ТАЖНА ВЕСТ: Почина овчарот од кратовско кого Итна помош го извлекуваше на раце без надлежните да пратат соодветно возило

63-годишниот овчар по една седмица во кома, утрово почина во Штипската болница, потврдија за Телма од болницата. Сточарот преживеа мозочен...
Фудбал

Животната приказна на иранскиот голман од која ќе ви пукне срцето- чувал овци, а вчера му одбрани пенал на Роналдо и стана ѕвезда на СП (ФОТО)

Животната приказна на голманот на иранската репрезентација 25 годишниот Алиреза Бејрандванд  ќе ве остави без зборови. Иран синоќа...