отворено писмо

Пронајдени се 6 резултати на тема „отворено писмо“
Вести

Јанушев до СДСМ: Нема да ви помогнат патковите со криминалните подземја, ниту рекетираните пари кои ги спремате за поткуп, само ќе продолжете да тонете

Падот на оваа власт е извесен и очекуван. И тој пораз на оние кои ни носат само порази мора да биде голем и убедлив, за да имаме сила да...
Вести

Отворено писмо до премиерот Зоран Заев: Поднесете си неотповиклива оставка, доста ги срамевте и понижувавте Македонците

Македонскиот манифест упати отворено писмо до премиерот Зоран Заев по повод неговата срамна изјава во Атина кое го пренесуваме во целост: Отворено...
Вести

Караџовска со отворено писмо до Заев: Ако сте функционери не сте над законот и народот- 3 години ме влечат како крпа

Снежана Караџовска од Скопје, која пред скоро три години настрада во тешка сообраќајна несреќа во Турција при судир на туристички автобус...