откуп

Пронајдени се 29 резултати на тема „откуп“
Вести

Ристески: Предлог законот за промена на законот за тутун воопшто не е ставен на дневен ред, СДСМ лаже дека ние не даваме поддршка

Откупот на тутун заврши, откупувачите ги затворија откупните пунктови, а остана голема количина неоткупен тутун. Од ВМРО-ДПМНЕ цело...
Вести

Димовски: Собраниското мнозинство го отфрли предлогот на коалицијата за „Обнова на Македонија“ за состојбата за откупот на тутунот од реколта 2020/2021

Толку за наводната грижа за тутунопроизводителите!, пишува претеникот Лјупчо Димовски. За да не се слушне гласот на вистината, таканареченото...
Вести

Николоски: Барам од Заев интервентен откуп и 10 милиони евра за лозарите, да го исполни она што го ветуваше во 2016 година

Во Собранието на Република Македонија денеска се одржа јавна расправа во врска со состојбата со откупот на грозјето, по иницијатива...
Вести

Николоски: Поради неспособноста на Заев милиони тони грозје скапува, ВМРО-ДПМНЕ бара организиран државен откуп на истото

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски синоќа во Сопот оствари средба со лозарите кои имаа проблем со откупот на грозјето. -Ние...
Вести

Димовски: Јаневски од ВВ Тиквеш кој бил советник на Спасовски, на лозарите им нуди понижувачки цени за откуп на винското грозјето, за кои владата знаела

-Јаневски од ВВ Тиквеш бил советник на техничкиот премиер Оливер Спасовски, а со знаење на претседателот на СДС Заев. Деновиве истиот...
Вести

Ѓорѓиевски: Заев ветуваше дека откупот на тутун ќе биде загарантиран, денеска целото производство на производителите им скапува

Земјоделците од регионот на Могила се разочарани и излажани, иако им беше ветувано загарантиран откуп, денеска нивното производство...
Вести

Трипуновски: СДСМ го клекна земјоделието на колена, над 60.000 тони јаболка во Преспа стојат во магацините неоткупени

Власта го клекна земјоделието на колена. Над 60 илјади тони јаболка во Преспа стојат во магацините неоткупени. Почнува новата сезона,...