осуда

Пронајдени се 39 резултати на тема „осуда“
Занимливости

Мајка на мета на осуди бидејќи на синот за празниците му го купила ОВА: „Не ме интересира што други мислат“

Дефинитивно не постои единствен и правилен начин за воспитување деца. Иако е така, многу родители често се мета на осуда поради нивните...
Вести

Македонските власти ја наведнаа главата: МНР без осуда по спотот со територијални претензии кон Македонија, очекува осуда и оградување од Бугарија

Властите во Македонија повторно ја наведнаа главата. Министерството за надворешни работи наместо со осуда излезе со реакција по повод,...
Вести

ОН го осуди државниот удар во Мјанмар: Овие случувања претставуваат сериозен удар врз демократските реформи

Генералниот секретар на ОН, Антонио Гутереш најостро ја осуди воената акција и апсењето на премиерката на Мјанмар, Аунг Сан Су Чи и други...
Вести

Милошоски: Осуда на бугарскиот меморандум и апел до земјите членки на ЕУ, ЕК и ЕП за безусловна одлука за почеток на преговорите

Осуда на бугарскиот меморандум и апел до земјите членки на ЕУ, ЕК и ЕП за безусловна одлука за почеток на преговорите со Европската...