основно јавно обвинителство

Пронајдени се 21 резултати на тема „основно јавно обвинителство“
Македонија

Стоилковски: Јавното обвинителство со месеци молчи зошто не отвора истрага за незаконски снимените разговори на јавните обвинители

Без прогон на криминалот, нема правна држава. Без процесуирање на кривичните пријави нема верба во правосудниот систем. Јавноста е...
Вести

ОЈО се уште прибира докази за нападот врз Никола Саздовски, по завршување на дејствијата ќе биде познато за што ќе одговараат напаѓачите

Основното јавно обвинителство Скопје засега останува на истото дело кое им се става на товар на осомничените лица за нападот на 21 годишниот...
Вести

Обвинителен акт против 7 лица во предметот за најголемата лабораторија за производство на синтетички дроги во Југоисточна Европа

Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција до Основниот суд Скопје 1 Скопје, поднесе обвинителен акт...