општина велес

Пронајдени се 11 резултати на тема „општина велес“
Општини

Нојков: На Коциќ најголема занимација и приоритет му биле партиските и роднинските вработувања а не интересите на граѓаните

Ненад Коциќ и СДСМ единствено се залагаат за 0 проценти невработеност кај своите партиски активисти. Тие, освен партизација на институциите,...
Општини

Љутков: Реконструкција и пренамена на поранешен хотел Вила Зора во објект за стамбено домување на пензионерите и децата без родители

Општина Велес во изминатите четири години, преживеа стагнација или подобро речено уназадување во буквално сите сфери на општественото,...
Општини

Колев: Програмата со која настапувам на Велес и велешани им ветувам реализација на 213 проекти, од кои 11 се капитални проекти

Јас не ветувам нешто што не можам да реализирам, заради тоа што јас 12 години работам во Центарот за развој на Вардарско – плански регион,...
Вести

Колев: Визија за развој на Велес, решавање на урбанистичкиот и сообраќаен хаос, град на културата и спортот, подобар град за нашите деца

Почитуван претседателе на ВМРО-ДПМНЕ Проф. д-р. Христијан Мицкоски, добредојдовте во Велес, во градот на Гемиџиите, градот на Рацин, градот...
Вести

Мицкоски со пораки до идниот градоначалник: Завршуваат салонските политики на Заев и неговите функционери кои се лоши за народот, доаѓа нова надеж

Драги велешани, да ви посакам добра вечер, да му посакам на ВМРО-ДПМНЕ добра вечер и се разбира добра вечер на победнички Велес Особена...