општина охрид

Пронајдени се 43 резултати на тема „општина охрид“
Општини

Пецаков: Излезете масовно на 31 октомври, за да ставиме крај на злото кое надвиснало над Македонија со Заев, и да тргнеме кон нова иднина за Охрид

Измината е од прилика веќе една недела каде што со несмален интензитет и буквално енергија која што ја поседуваме. Одиме по граѓаните,...
Општини

Пецаков: Непринципиелните коалиции во Охрид со 500 дивоградби, несредување на плажите и депониите го создадоа проблемот со УНЕСКО, ние имаме план за 365 дена туризам во Охрид

Кирил Пецаков, кандидатот за градоначалник од ВМРО-ДПМНЕ за општина Охрид утрово во гостување на „Утрински брифинг“ во Слободна ТВ...
Општини

Кирил Пецаков положи цвеќе пред спомениците на македонсктие предци и упати честитка по повод денешниот празник (ФОТО)

Кандидатот за градоначалник на ВМРО-ДПМНЕ за општина Охрид, Кирил Пецаков денеска положи цвеќе пред спомениците на македонските предци...
Општини

Божиновски: Гарантираме добри инфраструктурни, водоснабтителни и канализациони системски решенија кои обезбедуваат континуиран развој на Охрид

Гарантираме добри инфраструктурни, водоснабтителни и канализациони системски решенија кои обезбедуваат континуиран развој на општината...