општина битола

Пронајдени се 99 резултати на тема „општина битола“
Општини

Во пресрет на празникот „Св. Нектариј Битолски“, заштитникот на градот, општина Битола за првпат ги наградува талентираните ученици

На иницијатива на градоначалникот, Тони Коњановски, годинава за првпат по повод, Денот на Заштитникот на градот, „Свети Нектариј...
Општини

Мицкоски: Над 65 проекти кои се почнати, 75 проценти реализирани капитални инвестиции во Битола за само една година

Битола денеска го одбележува Денот на ослободувањето, а во посета на градот беше и претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски. Тој...
Општини

Челичната ограда и предупредувачкиот знак не се доволни: Се бара решение за проблемот со чешмата во Битола која одзеде повеќе животи

Градоначалникот на општина Битола, Тони Коњановски и претставници на СВР Битола, денес, извршија увид во месноста Кисела вода, каде...
Општини

Коњановски им посака успешна учебна година на сите ученици: Еднократна финансиска поддршка за првооделенците

Градоначалникот на општина Битола, Тони Коњановски, денес, на првиот ден од новата учебна година, ги посети основните училишта Тодор...