он

Пронајдени се 153 резултати на тема „он“
Вести

ОН го осуди државниот удар во Мјанмар: Овие случувања претставуваат сериозен удар врз демократските реформи

Генералниот секретар на ОН, Антонио Гутереш најостро ја осуди воената акција и апсењето на премиерката на Мјанмар, Аунг Сан Су Чи и други...