оливер шамбевски

Пронајдени се 10 резултати на тема „оливер шамбевски“
Вести

Шамбевски до Апасиев: Која би била потребата, за вакво прашање, да коментира туѓи ставови, а и тоа да го прави (намерно или не)

Поранешмиот пратеник и амбасадор Оливер Шамбевски преку статус на Фејсбук го прашува Апасиев која би била потребата, за вакво прашање,...
Вести

Шамбевски: Издавањето на лажни пасоши негативно влијае врз надворешната политика и компромитира многу безбедносни механизми

Во денешната емисија „Заспиј ако можеш“ гостуваше Оливер Шамбевски, поранешен амбасадор и пратеник, кој кажа дека аферата со издавањето...
Вести

Шамбевски: Под еден- маршот е апсурден до лудило, под два- на Заев веќе никој не му верува и под три- од ова најголем ќар имаше УМС

Поранешниот амбасадор Оливер Шамбевски го прокоментира „маршот за правда“ на СДСМ. -Значи вака сега да Ви кажам… На овој марш луѓето...
Вести

Шамбевски: Не е доволно каењето зошто заради таквите како вас Македонија го живее најсрамниот период, потребно е ова зло да се порази!

Поранешниот амбасадор и пратеник Оливер Шамбевски се огласи на својот Фејсбук профил и вели дека Македонија го живее најсрамниот и...
Вести

Шамбевски: Ова е почеток на крајот на најсрамното и најдеструктивното политичко поглавје во македонската историја

Не стивнуваат реакциите на јавноста по акцијата на Јавното Обвинителство во која беа приведени Бојан Јовановски и Зоран Милески Кичеец...