ојо

Пронајдени се 135 резултати на тема „ојо“
Хроника

Координирана акција на ОJO и органите на прогон на Белгија и Холандија – уапсени 16 лица, од кои две од Македонија

Постапувајќи по барање за меѓународна правна помош под раководство на предметен обвинител од Основното јавно обвинителство за гонење...
Вести

ВМРО-ДПМНЕ: ОЈО да отвори постапка за набавката за осветлување на Борче Георгиевски и оштетување на буџетот на општина Гази Баба

ОЈО да отвори постапка за набавката за осветлување на Борче Георгиевски и оштетување на буџетот на општина Гази Баба, бараат од ВМРО-ДПМНЕ. За...
Вести

БИЛЕ ИЗДАДЕНИ НАД 200 ЛАЖНИ ПАСОШИ: ОЈО гони 11 лица, едно е недостапно за полицијата – се користеле идентитети на лица од дијаспората!

Министерството за внатрешни работи до Основното јавно обвинителство Скопје денеска поднесе две кривични пријави, едната од Единицата...