Охридско лето

Пронајдени се 50 резултати на тема „Охридско лето“
Култура

Претставата „Мојот маж“ на Југословенското драмско позориште од Белград вечерва на програмата на „Охридско лето“

Претпоследниот ден од годинашното фестивалско издание на „Охридско лето“ е резервиран за театарската претстава „Мојот маж“, режисерска...
Култура

Италијанска вечер на „Охридско лето“ со тенорот Алесандро Фантони во пијано придружба на маестро Џорџо Мартано

Музичката програма на „Охридско лето“ продолжува со вечерашниот концерт на тенорот Алесандро Фантони, во пијано придружба на маестро...
Култура

Традиционалната „Вечер на ЕУ“ во рамки на „Охридско лето“ со уметниците Ное Инуи на виолина и Василис Варварос на пијано

Фестивалската програма „Охридско лето“ ја продолжува со веќе традиционалната „Вечер на Европската Унија“, во чии рамки на сцената...
Култура

Украинското дуо Ткаченко – Лопатински, Гала концерт и балетот Болеро на Националната опера и балет на „Охридско лето“

Десеттиот фестивалски ден на „Охридско лето“ носи две интересни содржини, концерт на украинското дуо Дима Ткаченко на виолина и Роман...