одговорност

Пронајдени се 36 резултати на тема „одговорност“
Вести

Ефтимов до Ковачевски: Дали ќе поднесете одговорност пред законот доколку наредната еврообврзница која што ќе се издаде биде макар и со 0,05 % повисока од онаа што беше веќе издадена

Почитувани граѓани техничка грешка образложување за еврообврзницата постои кривично дело несовесно работење во службата и таму има...
Вести

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ наместо да нарачува празни деманти од МВР, треба да одговори со кој дел од видеото од пукањето во Чаир не се согласува?

Наместо празни зборови само и само да останат на власт, Оливер Спасовски и СДСМ треба да побараат одговорност за вториот човек во БЈБ,...
Вести

Ѓурчевски: До сега некој требаше да понесе одговорност, но ние како држава како да заборавивме што е тоа морална одговорност

Поранешниот началник во Министерството за внатрешни работи, Љубомир Ѓурчевски во „10 Минути“ на ТВ21 посочи дека досега некој требаше...
Вести

Арифи: Да имав институационална одговорност за модуларната болница во Тетово, сега немаше да седам тука како кандидат

Ако имавме институционална одговорност немаше да седам тука како кандидат, изјави кандидатката за градоначалник на Тетово Теута Арифи...
Вести

Милошоски: Уште колку луѓе треба живи да изгорат за да се понесе политичка и објективна одговорност за ваквата трагедија ?

Денес би сакал да Ве известам дека Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ поднесува иницијатива за свикување на итна седница на Собранието...
Вести

ВМРО-ДПМНЕ: Наместо вистинска одговорност, партнерите во криминал СДСМ и ДУИ си ја префрлаат топката за тоа кој е повеќе крив

СДСМ и ДУИ бедно и очајно преку медиуми си ја префрлаат одговорноста за трагедијата во модуларната болница во Тетово каде што живи изгореа...
Вести

Втор ден жалост за 14 жртви во Тетово: Политичарите изразија сочувство, за одговорност и оставки ќе се размислува по истрагата

Во пожарот што на 8 септември вечерта избувна во модуларната болница во Тетово, загинаа 14 лица. Владата поради големата трагедија прогласи...