нуклеарна централа

Пронајдени се 33 резултати на тема „нуклеарна централа“
Вести

ЦЕНТРАЛАТА ЧЕРНОБИЛ ВРАТЕНА ВО „ЖИВОТ“ – вработените сепак не ги извршуваат работите бидејќи имаат друг проблем

Украинскиот министер за енергетика Херман халушенко денеска изјави дека нуклеарната централа Чернобил повторно е приклучена на националната...
Вести

Русите ја гранатираа најголемата нуклеарна централа во Европа, но не и единствената – еве колку такви има во цела Украина, се стравува од најлошото!

Борбите и пожарот околу најголемата нуклеарна централа во Европа, во Запорожје, Украина предизвика лавина реакции и осуда од сите страни,...
Вести

Неколку загинати во пожарот во нуклеарната централа – доколку русите ја гранатираат катастрофата ќе биде поголема од Чернобил, еве зошто

Неколку лица загинаа или се повредени во пожар што избувна за време на руското гранатирање на украинската нуклеарна централа, соопшти...