ново лисиче

Пронајдени се 22 резултати на тема „ново лисиче“
Скопје

Нема пари во Буџетот на Град Скопје за 2020 за спортски риквизити и велосипедски патеки за паркот во Ново Лисиче

На вчерашната седница на Советот на Град Скопје од страна на Анета Стојановска-Стефанова и Ирена Мишева од советничката група на ВМРО-ДПМНЕ...
Вести

НАМЕСТО РАЈСКА ГРАДИНА, ПEKOЛНА ДЕПОНИЈА: Аеродромци се угушија од дивaтa депонија која никна среде нивната општинa

Наместо рајска граѓани, аеродромци добија депонија. Стотици камиони дневно полни со градежен шут кабаст отпад се истураат на местата...
Хроника

Нови детали за несреќата во Ново Лисиче: Со „Шкода октавиа“ со германска регистрација усмртила пешак на лице место!

Педесет и седумгодишен пешак синоќа загина во сообраќајна несреќа што се случи на булеварот „Видое Смилевски – Бато“, во скопската...