нов зеланд

Пронајдени се 32 резултати на тема „нов зеланд“
Вести

Над 2.7 милиони новозеландски долари собрани за помош на семејства на настраданите во терористичкиот напад

Доброволен фонд формиран за собирање средства за поддршка на семејства на настраданите во терористичките напади врз две џамии во новозеландскиот...
Вести

Вака е уапсен терористот од Крајстчерч: Сакал да бега со автомобил, но полицајците се залетаа во него и го запреа (ВИДЕО)

На интернет се појави видео на кое се гледа како е уапсен терористот Брантон Тарант, кој во џамиите во новозеландскиот град Крајстчерч...
Вести

Туристи од пеколот избркани од Нов Зеланд: Британско семејство ги избезумило жителите со своето однесување (ВИДЕО)

Туристи од пеколот кои веќе со недели го тероризираат Нов Зеланд пристигнале и во тамошниот главен град Велингтон. Група Британци, членови...