нов дом

Пронајдени се 17 резултати на тема „нов дом“
Познати

Емина Јаховиќ го покажа луксузот во кој ужива во Истанбул: Пејачката фрли брдо пари за домот кој изгледа како од списание (ФОТО)

Српската пејачка Емина Јаховиќ со месеци работеше на темелно уредување на својот нов дом во Истанбул. Пејачката во новиот дом живее...
Познати

Откако се преселија во ова луксузно здание заборавија на Белата куќа- Иванка Трамп има дом за кој сонуваат сите богаташи (ФОТО)

Иванка Трамп, сопругот Џаред Кушер и нивните три деца се преселија од Вашингтон на Флорида, а како што пренесува Си-Ен-Ен, сега ќе живеат...
Македонија

Лепа Брена ја продава вилата и ќе се пресели овде- ова здание чини цело богатство, а од погледот ќе подзинете (ВИДЕО)

Лепа Брена и сопругот Боба ја продаваат луксузната вила на Бежаниска коса. Тие ја продаваат оваа куќа бидејќи била преголема за нив,...
Познати

Од базенот ќе ви испаднат очите, а внатре сауна, теретана и четири тоалети: Карлеуша има нов дом, а од овој детаљ се ќе ви се разјасни

Не е тајна дека пејачка Јелена Карлеуша ужива во луксузен дом на Дедиње. Таа се пресели во домот на некогашниот фудбалер Драган Стојковиќ-...
Познати

Пејачката се сели во луксузен стан во Белград, а соседи ќе и бидат само богаташите- кога ќе видите каде живеела 20 години ќе подзинете

Познатата српска пејачка Вики Миљковиќ неодамна се поднови со стан во елитната белградска населба „Белград на Вода“, а во моментов...
Познати

Раста го покажа својот стан – најубавиот дел посветен на неговата ќерка, а кога жените ќе ја видат неговата спална соба ќе полудат (ВИДЕО)

„За се има место“, напиша Стефан Ѓуриќ Раста во опис на фотографиите од својот дом на Врачар, Белград од чија тераса погледот е директно...
Познати

Роналдо се поднови со нова вила вредна цело богатство- кога ќе видат сите жени што има посебно за Георгина ќе полудат по истото (ФОТО)

Напаѓачот на Јувентус Кристијано Роналдо неодамна купи нова вила и со тоа стана прв сосед со ММА борецот Конор Мекгрегор. Португалецот...
Познати

Дарко Лазиќ искешира 250 илјади евра за новиот дом- а кога ќе видите која соба е најскапа и колку чинат овие детали ќе останете во неверување

Дарко Лазиќ на големо го подготвува новиот дом каде ќе се вселат со свршеницата Марина Гагиќ како и синот кој треба да се роди во секој...
Познати

Го покажа новиот дом во кој треба да се пресели со свршеницата- ова е доказ дека Дарко Лазиќ не ги жали парите за луксуз (ФОТО)

Пејачот Дарко Лазиќ го живее вториот свој живот откако во октомври минатата година преживеа тешка сообраќајна несреќа од која заврши...
Познати

Ќерката на Шаулиќ за новиот дом искеширала цело богатство- кога ќе дознаете каде се наоѓа базенот се ќе ви стане јасно за цената

Познатата српска пејачка која е ќерка на кралот на фолк музиката Шабан Шаулиќ деновиве е во центарот на вниманието во јавноста поради...
Познати

Изгледа полошо од што си мислеа фановите: Карлеуша за прв пат излезе од домот по погребот на Дивна- еве каде замина (ВИДЕО)

Јелена Карлеуша со помош на нејзиниот сопруг Душко Тошиќ се обидува ја преболи смртта на нејзината мајка која неодамна почина после...
Познати

Кога ќе дознаете кои и се соседи ќе паднете во транс: Рита Ора откако се пресели се охрабри и облече провиден фустан (ФОТО)

Познатата пејачка со албанско потекло Рита Ора веќе некое време живее на нова локација, а сега конечно е откриено и за која локација...
Познати

Требаше целото семејство да живее тука: Беквалац вложи 200 илјади евра во овој дом кој сега ќе остане празен (ФОТО)

Српската ѕвезда Наташа Беквалац во моментов поминува низ најтешкиот период во својот живот. Откако пред две недели пејачката брутално...