ниш

Пронајдени се 30 резултати на тема „ниш“
Регион

Се оствари сцената од филмот „Викенд на мртовци“- кога Борис видел дека не е мајка му во ковчегот ќе се онесвестел, потоа следувала драмата

Се сеќавате на нашиот филм „Викенд на мртовци“? Е таква реалност се случила во Ниш. Телото на Нишлијката ЕИ (70) која починала по операцијата...
Регион

Притвор за возачот на нишкиот „автобус на смртта“: Тврди дека гледал дали има воз, но камерите го покажуваат спротивното

Возачот на автобусот на смртта на „Ниш Експрес“, М.З. (31) во кој после судирот со возот загинаа 7 лица, а повредени се 32 патника, сослушан...