ниш

Пронајдени се 25 резултати на тема „ниш“
Регион

Притвор за возачот на нишкиот „автобус на смртта“: Тврди дека гледал дали има воз, но камерите го покажуваат спротивното

Возачот на автобусот на смртта на „Ниш Експрес“, М.З. (31) во кој после судирот со возот загинаа 7 лица, а повредени се 32 патника, сослушан...
Регион

Ден по трагедијата кај Ниш: Борбата за живот продолжува, три лица во тешка состојба, возачот на автобус во кома

Сите триесетина пациенти во Ургентниот центар во Ниш донесени по страшната несреќа кога воз удри и преполови автобус, 24 часа по трагедијата...
Регион

Познат идентитетот на две од загинатите лица во несреќата кај Ниш: Плач и лелеци на семејствата одекнуваат во болничките ходници

Две лица од повредените во страшната железничка несреќа кај Ниш, починаа во болница за време на операција, јавува српски „Блиц“. Бројот...