никола роквиќ

Пронајдени се 16 резултати на тема „никола роквиќ“
Познати

Го исполни ветувањето кое му го дал на починатиот татко: Еве што направи Никола Роквиќ, Маринко би бил многу среќен кога би можел да го види ОВА! (ФОТО)

Во март годинава Никола Роквиќ започна акција за обнова на патот до црквата во родното место на неговиот татко Маринко Роквиќ. На...
Познати

Уште една радосна вест во семејството Роквиќ! По Марко, принова најави и Никола – пејачот го очекува третото дете!

Пред само неколку дена, Марко Роквиќ сподели добра вест со јавноста, кога откри дека тој и неговата избраничка Сара го чекаат своето...
Познати

Маринко Роквиќ пред смртта имал една желба: Син му Никола над гробот се заколна дека ќе му ја исполни, па еве што направи

Кога почина пејачот Маринко Роквиќ, син му Никола на неговиот гроб се заколна дека поради него ќе оди по светата земја на Исус Христос,...
Познати

„ТЕЖОК ПЕРИОД Е ПРЕД НАС“ Никола Роквиќ ја отвори душата за смртта на татко му, па откри како добива сила за да продолжи понатаму!

Никола Роквиќ, кому оваа година му беше исклучително тешка поради загубата на татко му Маринко Роквиќ, се приклучи на една емисија и...
Познати

Ова се последните зборови на Маринко Роквиќ до синовите пред смртта – браќата едвај да ги додржале солзите од тоа што им го оставил во аманет

Пејачот Маринко Роквиќ неодамна почина на 68 годишна возраст по тешката битка со ракот на панкреасот. Тој последните денови од животот...
Познати

На Никола му ставиле 600 евра во рака додека пеел во Загреб – откри каква убава работа му рекле да направи со парите

Пејачот Никола Роквиќ настапи во Загреб, а во таа прилика му се случи необична работа што го воодушеви самиот пејач. Воодушевен од гестот...
Познати

Ова е првата ријалити двојка чија љубов заврши со брак: Пејачот и манекенката и денес заедно среќено живеат и имаат две деца (ФОТО)

Уште откога се запознале во реалното шоу, пејачот Никола Роквиќ и манекенката Бојана Баровиќ уживаат во совршена љубов и хармонија,...
Познати

Направи скандал на СП па се повлече од мундијалот – познатиот српски пејач направи селфи со Марадона и откри како изгледа фудбалерот

Познатиот српски пејач Никола Роквиќ присуствувал на финалето на Мундијалот во Русија на натпреварот меѓу Хрватска и Франција. Пејачот...