никола груевски

Пронајдени се 158 резултати на тема „никола груевски“
Вести

Груевски: Еден ден ќе дојде крај на луѓето кои сега прават политички прогон, а со тоа и на нивните пиуни кои секојдневни ја лажат јавноста

Јасно е дека во недостаток на проекти и паметни работи, портпаролот на СДСМ има добиено насока да ме спомнува во секоја прес конференција...
Вести

Груевски ги покани граѓаните во судот да го видат обвинението: Не е точно дека сме обвинети за земање провизија, како што тврди СДСМ

Поранешниот премиер на Република Македонија, Никола Груевски, ги демантираше денешните зборови од страна СДСМ, дека ти се обвинети...
Вести

Груевски со реакција за најновата истрага: Ако не се спомене моето име, СЈО не го чувствуваат доволно атрактивен предметот кој го работат

Поранешниот премиер на Република Македонија, Никола Груевски, излезе со реакција на Фејсбук за најновиот предмет на СЈО, во кое нема...
Вести

Груевски: СЈО е класичен инструмент за репресија кон политичките неистомисленици и што подолго одржување на власт на СДСМ

Поранешниот премиер и почесен претседател на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски преку социјалните мрежи се огласи во врска со новите истраги...
Вести

Пандов: Политичкиот прогон кој го спроведувате врз Груевски и други патриоти, ве уверувам дека тоа нив ги прави политички икони, а вас најобични предавници и шпиони

Политичкиот аналитичар Александар Пандов денеска, по објавата на Никола Груевски, се огласи на својот Фејсбук. -Комуњари прочитајте...
Вести

Владата го вози претседателот на словенечкиот парламент Дејан Жидан во „Мерцедесот“ за кој Груевски беше осуден на 2 години затвор

Претседателот на словенечкиот парламент Дејан Жидан при денешната посета на Македонија се возеше со мерцедесот вреден 600 илјади евра...
Вести

Столтенберг со мерцедесот за кој му се суди на Груевски ќе помине покрај народот кој протестира за поддршка на екс премиерот

Пред апелациониот суд во Скопје во знак на револт на постапувањето против Никола Груевски, почна да се собира народ, иако Груевски не...
Вести

Поради низа законски повреди бранителите бараат Апелација да ја укине пресудата за „Тенк” и да го врати предметот на повторно судење

Суштествени повреди на кривичната постапка, повреда на Заштита на приватноста, според тоа како се прибавени аудио материјалите, апсолутната...
Вести

Груевски: Со демантот на моите тврдења, Апелација за жал само го потврди она што го објавив, а тоа и на дело ќе се покаже

Поранешниот премиер на Република Македонија, Никола Груевски, вчера на прес конференција кажа дека денеска Апелациониот суд ќе му донесе...
Вести

Апелација ја продолжува седницата за пресудата на Груевски, одбраната нема да присуствува велејќи дека веќе е донесена политичка одлука

Апелацискиот суд денеска треба да ја продолжи јавната седница за жалбата на првостепената пресуда за Никола Груевски и Ѓоко Поповски...
Вести

Груевски: Власта води политичка хајка, а судиите работат под притисок- мене не ме суди судот, туку политиката

Почесниот претседател на ВМРО-ДПМНЕ и пратеник во Собранието на РМ, Никола Груевски денеска најави дека утре нема да се појави во Апелацискиот...