никола димитров

Пронајдени се 284 резултати на тема „никола димитров“
Вести

Се преговара и за идентитетот: Димитров откри детали кои Владата ги крие – прашањата кои ги отвора Бугарија се НЕПРИСТОЈНИ

Поранешниот министер за надворешни работи Никола Димитров вечерва во дебатниот магазин „ClickPlus“ на ТВ21 посочи дека предлогот за продолжено...
Вести

Димитров, Царовска и Шеќеринска бараат апанажа, за да земаат министерска плата во траење од 3 до 12 месеци иако повеќе не се на функцијата

Поранешните министри Никола Димитров, Мила Царовска и Радмила Шеќеринска-Јанковска побарале апанажа. Тоа подразбира дека, доколку...
Вести

Димитров: Безобразно е што владата ја извртува вистината што нашите отстапки, Ковачевски ги прикажува за отстапки на Бугарија

Обидот на Владата е дрско потценување на македонската јавност. Бугарија од нас побара да испратиме нота, и ние испративме, без ништо...
Вести

„На вториот Владата спроведува се што сакаат Бугарите, без тие да направат чекор, ова води кон целосен нас пораз“

На вториот Владата спроведува се што сакаат Бугарите, без тие да направат чекор, ова води кон целосен нас пораз, вели поранешниот вицепремиер...
Вести

Димитров: Бугарите бараа нота за краткото име и добија, Петков тоа го прикажа како голем успех, а нашата влада не доби ништо

Поранешниот вицепремиер за евронитеграции, Никола Димитров изрази разочараност по однос на македонските преговарачки позиции, бидејќи...
Вести

Димитров: Договорот за употребата на скратеното име ги руши преговарачките позиции, се прави отстапки само од наша страна

Поранешниот министер за евроинтеграции, Никола Димитров вели дека со договорот за употребата на скратеното име се рушат преговарачките...
Вести

Мицкоски: Димитров нема кредибилитет, тој со Заев ги донесе велепредаствата на оваа држава, тука има работа и за ОЈО

Христијан Мицкоски претседателот на ВМРО-ДПМНЕ вечерва во гостување во емисијата Анализа на телевизија 24 вели дека Никола Димитров...
Вести

Димитров: Бев принуден двапати да дадам оставка, се одеше надвор од црвените линии да се прифатат штетни решенија во однос со прашањето со Бугарија

Во градењето на државните позиции во два наврата бев принуден да се заканам со оставка, вели во вечерашното гостување во емисијата „360...
Вести

Милошоски: Димитров и Османи се лице и опачина на иста паричка, пет години глумеа кохезија, а тоа донесе голем неуспех за државата, не заслужуваат место во Владата

Антонијо Милошоски член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, вечерва во Тема на денот на Сител ТВ, истакна дека Никола Димитров и Бујар Османи се лице...
Вести

Македонски дипломатски синдикат до Димитров: Огромно е задоволството дека никогаш повеќе нема да се вратиш во куќата на македонската дипломатија

Македонскиот дипломатски синдикат испрати соопштение по повод заминувањето на Никола Димитров од Министерството за надворешни работи...
Вести

Ковачевски: Димитров е незадоволен што не е дел од Владата, тој учествувал во градењето на позициите за Бугарија

Имаме јасни државни позиции во однос на разговорите со Бугарија, имаме усвоена Резолуција во Собранието, поддржана од сите партии, вели...
Вести

Николоски: Изјавата на Димитров потврдува дека СДСМ и владата имаат намера да направат национално предавство во однос на Бугарија

Тоа што го видовме денес од изјавата Димитров, јасно покажува дека СДСМ и Владата имаат јасна намера да направат национално предавство...