Нигерија

Пронајдени се 50 резултати на тема „Нигерија“
Вести

ЕКСПЛОДИРА ЦИСТЕРНА СО ГОРИВО- над 30 загинати и 17 повредени до овој момент, светот не памети ваква трагедија

Најмалку 30 лица загинаа, а 17 се повредени при експлозија на камион-цистерна за гориво, кој превезувал бензин во нигерискиот град Агбор. Според...