неверство

Пронајдени се 88 резултати на тема „неверство“
Живот и стил

Три причини зошто луѓето ги изневеруваат партнерите кои ги сакаат: Неверството не е секогаш резултат на лоша врска

Изневерувањето не е секогаш резултат на лоша врска. Всушност, повеќето луѓе кои изневеруваат велат дека го сакаат својот партнер,...
Живот и стил

Истражувањето го покажа спротивното од очекуваното: Еве кој најмногу изневерува во врските и од која причина

Измамите се почести денес, а долго време се веруваше дека луѓето кои се несреќни во врската или бракот избираат да имаат афери. Иако...
Занимливости

Сопругот ја изневерувал познатата водителка со 24 годишна девојка додека таа го молела да има разбирање за нејзината менопауза – одмаздата кон него е жестока!

Поранешната британска ТВ водителка Антеа Тарнер откри дека му напишала писмо на својот поранешен сопруг Грант Боуви во кое го молела...
Познати

Само Ким не знаела дека е изневерена: Вест преку песни откри дека имал афери со многу девојки додека бил во брак

Светската јавност не престанува да зборува за разводот на Ким Кардашијан и Кание Вест, а сега се појавија нови информации за поранешниот...