ненад лазаров

Пронајдени се 23 резултати на тема „ненад лазаров“
Вести

Доктор Лазаров: Идиотски е да нема термини за тестирање за ковид, 3 од 5 дена не ви функционира здравствен електронски ситем!

„Недозволиво е да нема мамографии и ехо, недозволиво е да се суспендираат сите превенции зошто терциерни клиники се направени лежални...
Вести

Др. Лазаров: Наместо ден и ноќ да работи на снабдување вакцини, Филипче троши енергија на партиски настани и партиски агенди

Во вечерашното издание на дебатната емисија „24 анализа“ гостуваше матичниот лекар Ненад Лазаров, кој се осврна на моменталната здравствена...
Вести

Лазаров: Текстот кој лекарската комора го прати на матичните лекари за употреба на ивермектин е плагијат, автор на оригиналниот текст е Марјан Божиновски

„Каква срамота е ова? Вчера Лекарска Комора на мејл кај лекарите низ Македонија дисперзира текст насловен: “МИСЛЕЊЕ ЗА УПОТРЕБА...
Вести

Лазаров: Филипче направи матичните лекари да играат „брзи прсти“ за закажување на термин за вакцина од сезонски грип

„Имаме многу збунувачки пораки, препораки и одлуки кои се контрадикторни сами на себе. Кои што додатно прават револт на една веќе лоша...
Вести

Лазаров: За да постои казна за матични лекари, прво Филипче треба да изготви протокол како да се лекуваат заболените од КОВИД-19

„Ние до ден денес од почетокот на пандемијата немаме ниеден директен допис од нашиот министер. Протокол со третман на пациенти со КОВИД-19...
Вести

Главната медицинска сестра и две нејзини колешки дадоа отказ од Инфективна клиника, непочитување и деградирање едни од причините за заминувањето

Главната сестра на Инфективната клиника и уште две медицински сестри си поднеле отказ од Клиниката за Инфективни болести. Зорица Љубичиќ...