Небојша Глоговац

Пронајдени се 18 резултати на тема „Небојша Глоговац“
Познати

Солзите ќе ви надојдат како река – на поменот на легендарниот српски актер се појави неговата вдовица која не можеше да се одвој од споменикот

На денеш ден пред четири години почина еден од најталентираните српски актери, Небојша Глоговац. Речиси немаше човек што не го познаваше...
Познати

Во филмовите беше со многу жени, во реалноста сакаше само две: Ова се сопругите на прерано починатиот актер (ФОТО)

Небојша Глоговац ја загуби битката со животот на 48-мата години по тешко и кратко боледување. Ќе биде запаметен по бројните легендарни...
ТВ и Филм

Објавата на Глоговац која го потресе Балканот по неговата смрт: Ова е последната порака на актерот (ФОТО)

Српскиот актер Небојша Глоговац почина утрово на 48-годишна возраст, јави „Блиц“, повикувајќи се на извори од Институтот за онкологија. Глоговац...
Познати

Глоговац се подготвувал за нов филм, режисерот бил дециден: Не го менувам главниот актер, ќе го чекам додека не закрепне

Српскиот актер Небојша Глоговац почина утрово на 48-годишна возраст. Глоговац кон крајот на јануари беше итно примен во болница и тогаш...
Познати

И сестрите на одделот на кој се лечи актерот Небојша Глоговац плачеа, иако тој храбро се бори против лошата болест

Брилијантниот српски  актер, кој се лекува во Институтот за онкологија, ниту за момент, не покажал слабост или гест со кој што ќе и се...