научници

Пронајдени се 77 резултати на тема „научници“
Вести

Откриени антитела кои штитат од сите соеви на коронавирус? Кинеските научници уверени дека доаѓа крајот на пандемијата

Кинеските научници тврдат дека изолирале антитело кое може ефикасно да ги неутрализира сите видови на ковид19, а до овој заклучок дошле...