настинка

Пронајдени се 39 резултати на тема „настинка“
Храна и пијалаци

7 намирници кои го подготвуваат организмот за зима, тие се и сојузници во борбата против настинките

Доколку во организмот наесен внесувате одредени намирници кои изобилуваат во витамини подобро ќе го подготвите организмот за зимата. Есента...
Живот и стил

Овие два симптоми можат да значат дека сте заразени со делта сојот: Слични се како настинка, но мора да се тестирате

Инфекцијата со новиот делта сој многу повеќе потсетува на обична настинка кај младите луѓе. Главоболката и течењето на носот во моментов...