настава

Пронајдени се 66 резултати на тема „настава“
Вести

Се врши притисок врз учениците од „Васил Антевски-Дрен“ утре да се вратат на настава, на некои ученици ветувани им биле оценки!

Во средното скопско училиште „Васил Антевски-Дрен“ се врши притисок врз учениците за да се вратат на настава, а како што дознава Курир...
Вести

„Владата да ја преиспита одлуката за физичко присуство, бараме две недели онлајн настава за учениците од 4 до 9 одделение“

Со оглед на одлуката дека учениците од 1 Февруари ќе тргнат на училиште со физичко присуство, бараме Владата, Комисијата за заразни болести,...
Вести

Во изолација неколку паралелки поради Ковид-19, Комисијата ќе одлучува и дали ќе продолжи онлајн наставата Струга и во Кичево

Бројот на новодијагностицирани пациенти со Ковид-19 се намалува, а во меѓувреме расте опфатот на вакцинација против Ковид-19 на возрасните...